Ana içeriğe atla

Kürtaj 18 yaş altı

Kendi isteğinizle hamileliğinizi sonlandırmak için 18 yaşını bitirmiş olmanız gerektiğiniz tahmin edersiniz, peki kürtaj 18 yaş altı genç bayanlar için hiçmi mümkün değil ? Ülkemizdeki halihazırda yürürlükte olan kürtaj yasalarına göre aslında bu mümkün ama onunda limitleri var, anne veya babanız kürtaj olmanıza razı ise ve 16 yaşını doldurdu iseniz çocuk aldırmak için önünüzde yaş engeli kalmıyor, ama daha kesin bir kural olan 10 haftalık gebeliği aşmamış bir gebelikle gelmeniz lazım. Bu arada anne veya babası başka bir şehirde yada yurtdışında olanlar anne kimlik fotokopisinin üzerine " kızım ...nın kürtaj olmasına izin veriyorum, isim soyad imza " şeklinde bir evrakı hazırlayıp resmini çekip yanlarında getirerekte yukarıdaki şartları tutturdukları sürece bebek aldırabilirler.

Henüz 16 yaşını doldurmamış kız çocuğunuzun hamile olduğunu öğrenirseniz 10 haftayı geçmemiş olsa bile ebeveyn izni ile kürtaj yaptırmanız mümkün değildir, bunun için mahkeme emri çıkması gerekir, dolayısı ile acilen savcılığa başvurmanız gerekir.

18 yaş altı kürtaj yasası hakkında yukarıda açıklama yaptık, 18 yaşından küçüklere kürtaj için aile izni gerekiyor, 18 yaşından küçük kürtaj nasıl yapılır diye merak edenler yazımızı dikkatle okusunlar, kürtaj için ne gerekli derseniz bu yazı size cevap olacaktır, özel muayenede kürtaj genelde evli olmayan çiftlerin tercihi oluyor, sgk anlaşması olmadığı ve gizliliğin sağlanması açısından, 18 yasindan kucukler icin kurtaj ebeveyn rızası ile mümkündür, 18 yasindan kucuklere kurtaj için aile izni dışında 16 yaşını doldurmuş olmakta gerekir, kürtaj sonrası kanama vakum kürtajda pek rastlanmaz.

Kürtaj

Çocuk aldırma veya gebelik sonlandırma adı da verilen jinekolojik terim hakkında daha geniş bilgi için kürtaj başlıklı yazımı inceleyiniz.

Vakum kürtaj

Ultrasonun jinekolojide kullanımı ile icad edilen ve birkaç milimetre çapında steril tek kullanımlık bir kanül ile gerçekleştirilen hamilelik sonlandırma yöntemi hakkında bilgi almak için vakum kürtaj başlıklı yazımı okuyunuz.

Kürtaj fiyatları

İstemesenizde günün birinde karnınızda büyümek üzere yerleşmiş bir gebelikle karşılaşabilirsiniz, bu durumda kararınız çocuk aldırma yönünde ise İstanbul'da kürtaj fiyarları konulu yazımız işinize yarayacaktır, yada Bakırköy'deki muayenehanemi telefonla arayabilirsiniz, veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Artık bakire olmasanızda bu durumdan memnun değilseniz ve eski günlere geri dönerek bazı şeyleri yaşanmamış hale getirmek istiyorsanız himenoplasti ameliyatı işinize yarayacaktır, İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı konulu yazım size maliyet açısından yol gösterebilir, yada Bakırköy'deki muayenehanemi arayabilirsiniz, veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel fiyat listemizi isteyerek işe başlayın.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Bayanlarda gerek normal doğum, gerekse aktif cinsel yaşantı sebepleri ile vajina genişlemesi oldukça sık yaşanıyor, bu durumda cerrahi vajinoplasti ameliyatı kalıcı çözüm getiriyor, maliyetlerin bütçenize yükünü hesaplamak için vajina daraltma ameliyatı fiyatları başlıklı yazımı okuyun, veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel fiyat listemizi isteyin.

Vajina genişletme ameliyatı fiyatları ( vajinismus  )

Cinsel hayatı daha evliliğin ilk gecesinde zora sokan ve birleşmeyi imkansız hale getirerek yıllarca devam edebilen vajinismus hastalığında psikiyatrik çözüm bulunamazsa vajinanın ilişkiye uygun hale getirilmesi ameliyatı işe yarar, bu konuda maliyetlere bakmak için vajina genişletme ameliyatı fiyatları konulu yazımı okuyabilirsiniz.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Cinsel organınız üzerindeki küçük dudaklar estetik olmayan bir görünüme sahip ise, et sarkmaları varsa jinekolojik dudak küçültme operasyonu ile istenilen forma sokmak zor değildir, bu müdahalenin maliyetlerini incelemek için labioplasti ameliyatı fiyatları konulu yazımı inceleyin.

Genital siğil tedavisi fiyatları

Cinsel organınızın etrafında ve üzerinde minik siğiller ortaya çıktı ise ve hızla yayılıyorsa bunların HPV kondilomları olduğunu bilmelisiniz, cinsel yolla bulaşan bu zührevi hastalık ihmal edilirse kansere yol açabiliyor, bunlardan kurtulmanın maliyetini öğrenmek için genital siğil tedavisi fiyatları başlıklı yazımı okuyunuz.

Kürtaj yasası

En fazla kaç haftaya kadar kürtaj yapılabilir, aile izni olmadan kürtaj yaptırabilmek için en az kaç yaşında olmak gerekir, evli bayanlarda kürtaj için eş izni nasıl alınır gibi sorulara cavap bulmak için kürtaj yasası konulu yazımı inceleyin.

Kürtaj nasıl yapılır görüntüleri

İstenmeyen bir hamilelik uykularınızı kaçırıyorsa ve çocuk aldırmaya karar verdi iseniz bu işlemin nasıl yapıldığı konusunda fikir edinmek için kürtaj nasıl yapılır görüntüleri başlıklı yazım işinize yarayabilir.

Kürtaj fiyatları İstanbul

Plan dışı gebelik durumuz varsa evli veya bekar olmanız önemli değil, kararınızı verdi iseniz hamileliği sonlandıracaksanız,  öncelikle gebelik haftanıza göre maliyetleri öğrenmek istersiniz, bu konuda kürtaj fiyatları İstanbul konulu yazım size yol gösterebilir, yada WhatsApp 0532 221 3007 den kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj Beylikdüzü

İstanbul Avrupa yakasında Beylikdüzü ilçesinde kürtaj yapılan devlet hastaneleri, özel hastaneler, tıp merkezleri ve sgk anlaşması olmayan bağımsız özel jinekolog muayenehaneleri hakkında bilgi almak için ve  Beylikdüzü'nde güncel kürtaj fiyatlarını öğrenmek için kürtaj Beylikdüzü başlıklı yazımı okuyunuz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Diploma ve Uzmanlık Belgesi ( sayfalar bölümünde )
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274
Haritada adres ve konum ( sayfalar bölümü )
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, TEB bankası karşısı Bakırköy meydana çok yakınız )
Muayenehane resimleri ( sayfalar bölümü )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )

18 yaş altı kürtaj yorumları ( sayfalar bölümünde )

www.twitter.com/jinekologdr
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

18 yaş altı kürtaj konusu için site kullanım kuralları ( sayfalar bölümü )

Yorumlar

 1. arkadaşım için 18 yaş altı lürtajla ilgili bi kaç soru sorcaktim
  3 08 2016, 10:19 - .: Kendisi soramadigi için beni alet etti
  3 08 2016, 10:19 - .: Yardimci olursunuz insallah
  3 08 2016, 10:24 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  3 08 2016, 10:24 - .: Arkadaşım bekar ve 17 yaşında filan
  3 08 2016, 10:25 - .: Evlenecek fakat kızlik zarı için kendisi sorup danisamadigi için ben ona yardımcı oluyorum şu anda
  3 08 2016, 10:25 - .: Kendisi biraz cekingen
  3 08 2016, 10:28 - .: Kizlik zarı dikimi hakkında bilgi almak istiyoruz
  3 08 2016, 10:28 - .: Yani geçici kalıcı yada nasıl olur onu öğrenmek istiyoruz
  3 08 2016, 10:28 - .: Yardimci olursunuz inşallah
  3 08 2016, 10:34 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajdansonra.com/p/tum-fiyat-listesi-kzlk-zar-dikim-kurtaj.html?m=1
  3 08 2016, 10:36 - .: Burdan mi bakacağız
  3 08 2016, 10:36 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  3 08 2016, 10:36 - .: Teşekkür ederiz
  3 08 2016, 10:36 - .: Sağolun

  YanıtlaSil
 2. Aile izni olmadan kurtaj olamaz mıyız?

  YanıtlaSil
 3. Cvp verirseniz sevinirim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

17 yaş kürtaj

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasalarına göre 18 yaşını doldurmuş olan bayanlar gebelikleri 10 haftayı geçmediği sürece kendi istekleri ile çocuk aldırabiliyorlar, peki 17 yaş kürtaj şartları nelerdir, nasıl bir evrak gerekir, hamile bırakan kişinin izni gerekir mi, yanınada anne veya babası gelemiyorsa kürtaj yaptıramaz mı, hangi metodla gebeli sonlandırması daha iyidir, kürtaj sonrası yeniden hamile kalabilir mi, kürtaj kaç dakika sürer, kürtaj sonrası kanama ve ağrı olur mu, gebelik haftasına göre kürtaj fiyatları nasıl hesaplanır, öğrenci veya nakit indirimi varmıdır ? gibi sorularınız için İstanbul bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519'dan arayabilirsiniz veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel kürtaj fiyat listemizi veya gerekli bilgileri isteyebilirsiniz, yada aşağıdaki linke tıklayarak 17 yaş altı kürtajla ilgili merak ettiğiniz herşeyi bana yorum şeklinde sorabilirsiniz, takma isim kullanmak serbesttir, tüm soru ve yorumlar direkt cep telefonu ekranıma düşüyor…

Kürtaj Fiyatları İstanbul

İstanbul'da 2014 yılında kürtaj fiyatları gerek avrupa yakası gerekse anadolu yakasında kürtaj yapılan yerlerde yaklaşık olarak ...tl den başlayan ücretlerle yapılıyor , çocuk aldırma fiyatı genellikle gebelik haftası kriter alınarak hesaplanıyor. İstanbul'da bebek aldırma fiyatlarının dışında merak edilen ve çok sorulan konular kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki , vakum kürtaj nedir , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , esnek kızlık zarı cinsel ilişkide kanama yaparmı , kızlık zarı muayenesi yani bekaret testi nasıl yapılır , vajina daraltma fiyatları kaç paradır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı vede kızlık zarı diktirenlerin yorumları ne şekilde olmaktadır gibi birçok soru geliyor. İstanbul'da istenmeyen gebeliklere çok sık rastlanıyor , biz bu yazımızda plan dışı hamile kalan genç bayanlara rehberlik edeceğiz ve kürtaj konusunda bilinmesi gereken en temel konulara değineceğiz. Jinekolog Op. Dr.…