Ana içeriğe atla

Rahim Ağazı ve Rahim Kanalı İltihabı , Cervicit , Vajinal Kanama , Vajinal Akıntı

Servisit serviks enfeksiyöz veya enfeksiyöz olmayan iltihabıdır. Bulgular vajinal akıntı, vajinal kanama ve servikal eritem ve kırılganlık içerebilir. Kadın vajinit ve pelvik inflamatuar hastalık enfeksiyöz nedenler için test edilir ve genellikle klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için ampirik olarak tedavi edilir. 2014 İstanbul kürtaj fiyatlarının hangi seviyede olduğunu cervicit makalesinden sonra inceleyebilirsiniz.

Akut servisit genellikle bir enfeksiyon neden olur; kronik servisit genellikle bir enfeksiyon neden değildir. Servisit yükselmek ve endometrit ve pelvik inflamatuar hastalık (PID) neden olabilir.
JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI

Randevu & Danışma  : 0212 227 5519 - 0532 221 3007
E-Mail : jin.Op.Dr.Turgay.Karakaya@Gmail.com

Web: www.Kurtaj1.com   -   www.kurtaj-istanbul.com
Servisit en yaygın bulaşıcı nedeni Neisseria gonore takip Chlamydia trachomatis vardır. Diğer nedenler herpes simpleks virüsü (HSV), Trichomonas vaginalis ve Mycobacterium tuberculosis içerir. Çoğu zaman, bir patojenin tespit edilemez. Serviks da vajinit bir parçası (örneğin, bakteriyel vajinozis, trichomoniasis) gibi iltihaplı olabilir.

Servisit noninfeksiyöz nedenleri jinekolojik işlemler, yabancı cisim (örneğin, ovüller, bariyer kontraseptif cihazlar), kimyasallar (örneğin, douches veya kontraseptif kremler) ve allerjenler (örneğin, lateks) içerir.

Belirtiler ve Bulgular
Servisit belirtilere neden olmayabilir. En sık görülen semptomlar adet dönemleri arasında ya da cinsel birleşme sonrası vajinal akıntı ve vajinal kanamadır. Bazı kadınlar disparoni, vulva ve / veya vajinal tahriş ve / veya dizüri var. Muayene bulguları pürülan veya mukopürülan akıntı, servikal kırılganlık (örneğin, bir çubukla rahim dokunduktan sonra kanama) ve servikal eritem ve ödem içerebilir.


Mukopürülan Servisit

Tanı
Klinik bulgular
Vajinit ve cinsel yolla bulaşan için Test
Kadın servikal eksüda (iltihaplı veya mukopürülan) veya servikal kırılganlık varsa Servisit teşhis edilir.

Belirli bir neden veya diğer bozukluklar öneririz bulgular şunlardır:

Ateş: PID veya HSV enfeksiyonu.
Servikal hareket hassasiyet: PID
Veziküller, vulva ya da vajinal ağrı ve / veya ülser: HSV enfeksiyonu
Noktasal kanamalar (çilek noktalar): Trichomoniasis
Kadın PID (Vajinit, Servisit ve Pelvik inflamatuvar hastalık (PID) bakın: Tanı) için klinik olarak değerlendirilmelidir ve klamidya enfeksiyonu (Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH) bakın: Tanı) için test (örneğin, PCR ile veya kültür-görmek ve gonore Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH): Tanı), bakteriyel vajinozis (Vajinit, Servisit ve Pelvik iltihabi hastalık (PID bakınız): Tanı) ve trichomoniasis (bkz. Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH): Tanı).

Tedavi
Klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için genellikle ampirik tedavi
İlk ziyarette, akut servisit ile çoğu kadın cinsel yolla bulaşan hastalıklar için risk faktörleri (örneğin, yaş <25, yeni veya birden fazla seks ortakları, korunmasız cinsel ilişki) var, özellikle ampirik olarak klamidya enfeksiyonu için tedavi edilmelidir veya takip eğer garanti edilemez . Onlar cinsel yolla bulaşan hastalıklar için risk faktörleri varsa kadınlar da gonore için ampirik olarak tedavi edilmelidir, yerel prevalansı (örneğin,>% 5) yüksek, ya da takip halinde ise garanti edilemez.

Diğer nedenler, tespit varsa, tedavi edilmelidir. Klamidya enfeksiyonu azitromisin ile tedavi edilir


 1 g po bir veya doksisiklin ile 7 gün boyunca 100 mg po teklif. Belsoğukluğu seftriakson ile muamele edilir


 Bir kez 250 mg IM. Sonraki tedavi mikrobiyolojik test sonuçları ile yönlendirilmelidir.

Tüm kadınlar enfeksiyonu eradike olup olmadığını belirlemek için tedavi sonrası 3 ila 6 ay test edilmelidir.

Önemli Noktalar
Akut servisit genellikle STD neden olur ve PID habercisi olabilir.
Enfeksiyon asemptomatik olabilir.
Klamidya enfeksiyonu, gonore, bakteriyel vajinozis ve trichomoniasis için test kadın.
İlk ziyarette klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için çoğu kadın tedavi.

Yorumlar

  1. Lazer ile kızlık zarı zikimi hakkında bilgi almak istiyorum
    31 07 2016, 14:05 - Jin op dr turgay karakaya: www.lazerlekizlikzaridikimi.com
    31 07 2016, 14:06 - -: Ücret hakkında bilgi almak istiyorum
    31 07 2016, 14:07 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.drturgaykarakaya.com/p/fiyat-listesi-tum-islemler-kzlk-zar.html?m=1

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj 18 yaş altı

Kendi isteğinizle hamileliğinizi sonlandırmak için 18 yaşını bitirmiş olmanız gerektiğiniz tahmin edersiniz, peki kürtaj 18 yaş altı genç bayanlar için hiçmi mümkün değil ? Ülkemizdeki halihazırda yürürlükte olan kürtaj yasalarına göre aslında bu mümkün ama onunda limitleri var, anne veya babanız kürtaj olmanıza razı ise ve 16 yaşını doldurdu iseniz çocuk aldırmak için önünüzde yaş engeli kalmıyor, ama daha kesin bir kural olan 10 haftalık gebeliği aşmamış bir gebelikle gelmeniz lazım. Bu arada anne veya babası başka bir şehirde yada yurtdışında olanlar anne kimlik fotokopisinin üzerine " kızım ...nın kürtaj olmasına izin veriyorum, isim soyad imza " şeklinde bir evrakı hazırlayıp resmini çekip yanlarında getirerekte yukarıdaki şartları tutturdukları sürece bebek aldırabilirler.

Henüz 16 yaşını doldurmamış kız çocuğunuzun hamile olduğunu öğrenirseniz 10 haftayı geçmemiş olsa bile ebeveyn izni ile kürtaj yaptırmanız mümkün değildir, bunun için mahkeme emri çıkması gerekir, d…

17 yaş kürtaj

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasalarına göre 18 yaşını doldurmuş olan bayanlar gebelikleri 10 haftayı geçmediği sürece kendi istekleri ile çocuk aldırabiliyorlar, peki 17 yaş kürtaj şartları nelerdir, nasıl bir evrak gerekir, hamile bırakan kişinin izni gerekir mi, yanınada anne veya babası gelemiyorsa kürtaj yaptıramaz mı, hangi metodla gebeli sonlandırması daha iyidir, kürtaj sonrası yeniden hamile kalabilir mi, kürtaj kaç dakika sürer, kürtaj sonrası kanama ve ağrı olur mu, gebelik haftasına göre kürtaj fiyatları nasıl hesaplanır, öğrenci veya nakit indirimi varmıdır ? gibi sorularınız için İstanbul bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519'dan arayabilirsiniz veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel kürtaj fiyat listemizi veya gerekli bilgileri isteyebilirsiniz, yada aşağıdaki linke tıklayarak 17 yaş altı kürtajla ilgili merak ettiğiniz herşeyi bana yorum şeklinde sorabilirsiniz, takma isim kullanmak serbesttir, tüm soru ve yorumlar direkt cep telefonu ekranıma düşüyor…

Kürtaj Fiyatları İstanbul

İstanbul'da 2014 yılında kürtaj fiyatları gerek avrupa yakası gerekse anadolu yakasında kürtaj yapılan yerlerde yaklaşık olarak ...tl den başlayan ücretlerle yapılıyor , çocuk aldırma fiyatı genellikle gebelik haftası kriter alınarak hesaplanıyor. İstanbul'da bebek aldırma fiyatlarının dışında merak edilen ve çok sorulan konular kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki , vakum kürtaj nedir , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , esnek kızlık zarı cinsel ilişkide kanama yaparmı , kızlık zarı muayenesi yani bekaret testi nasıl yapılır , vajina daraltma fiyatları kaç paradır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı vede kızlık zarı diktirenlerin yorumları ne şekilde olmaktadır gibi birçok soru geliyor. İstanbul'da istenmeyen gebeliklere çok sık rastlanıyor , biz bu yazımızda plan dışı hamile kalan genç bayanlara rehberlik edeceğiz ve kürtaj konusunda bilinmesi gereken en temel konulara değineceğiz. Jinekolog Op. Dr.…